Майстер-клас музичних керівників закладів дошкільної освіти району

Відповідно до річного плану роботи РМК відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації 17 квітня 2019 року на базі закладу дошкільної освіти «Хоровод»  Української міської ради, м. Українки, який  очолює Терпило Людмила Григорівна, відбувся майстер-клас музичних керівників закладів дошкільної освіти району за темою: «Музично-дидактичні ігри як засіб  для комплексного розвитку творчих здібностей дошкільників».

 Учасникам районного методичного об’єднання було запропоновано перегляд  тематичного заняття з використанням музично-дидактичних ігор на тему: «Весна прийшла у рідний край», під керівництвом музичного керівника закладу Щербини  Олени Олександрівни, яка також  є керівником районного методичного об’єднання музичних керівників закладів дошкільної освіти.

Варто зазначити, що музично-дидактичні ігри є важливим засобом розвитку музичної діяльності дітей, вони доступні та цікаві для дітей та викликають бажання брати у них участь.

 Застосовувати музично-дидактичні ігри варто насамперед тому, що вони дають змогу проводити заняття більш змістовно, з широким застосуванням наочності та забезпечують швидке засвоєння дітьми вимог навчальної програми.

Вдало складений сценарій для дітей середньої групи, режисура дійства, використання сучасного  музичного матеріалу вже на самому початку надали мажорного, святкового настрою. Були використані численні аудіо записи пісень, зокрема, «Дівчина-весна» Н.Петраша, «Весна прийшла у рідний край» Т.Ігнатенка, «Марічка» В.Лисенка, «Україно, матуся моя» В.Лисенка  тощо. Діти виконували пісні, танці, водили хороводи, грали на музичних інструментах.

Святкова атмосфера, красиво оформлене приміщення, святкові костюми (виготовлені працівниками закладу), професійно та правильно підібраний репертуар, злагоджене  виконання художніх творів, музичних номерів дітей – все це дуже важливі засоби естетичного виховання дошкільників. Участь дітей у співах, іграх, хороводах, таночках укріплює та розвиває дитячий організм, покращує координацію рухів, виховує естетичні та артистичні здібності.

Діти були в костюмах бджілок, ластівок, вербових котиків, україночок. Позитивну атмосферу свята створювали вихователі, що артистично грали ролі: «Весни» Бойко Лідія Володимирівна, «Ластівки» Царенко    Леся Володимирівна, «Бджілки» Погребняк Людмила Костянтинівна, ведучі свята – Чичик Катерина Володимирівна та Литвинова Дарина Миколаївна.

Дорослим слід пам’ятати, що для дітей свято  – це вікно у світ чарівної музики, поезії, у світ яскравих, цікавих ігор та розваг. Музично-дидактичні ігри, як одна із форм музичної діяльності,  є дієвим засобом виховання, сприяє всебічному розвитку дитини, пробуджує інтерес до навколишнього світу, звичаїв та традицій українського народу,  виховує любов до Батьківщини.

Учасники заходу обмінялися думками, враженнями, пропозиціями, висловили захоплення від побаченого, щиру вдячність адміністрації та педагогічному колективу закладу дошкільної освіти «Хоровод».

 

Методист РМК відділу освіти Тищенко О.Я.