Всесвітній день вишиванки в Обухівському районі

Всесвітній День вишиванки відзначається в третій четвер травня.  Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одиним з найбільш старовинних українських атрибутів. В історичних книжках можемо прочитати ствердження Геродота, який розповідав, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України,в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть. 
⠀В цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюму – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української кудьтури.
У Всесвітній день вишиванки педагоги та учні  закладів  освіти Обухівського району підтримали  традиційний стрій та прийшли  до школи на навчання у вишиванках. Цього дня  в закладах освіти проведені святкові лінійки, народознавчі свята, тематичні презентації, віртуальні історичні подорожі,  флешмоби («Вишиванка єднає нас», «Поділися фото у вишиванці»), квести («Подорожуючи Україною»), акції («Вишиванка – мій генетичний код»), майстер-класи з оволодіння різними техніками  української вишивки, арт-стріт на асфальті крейдою («Моя вишиванка»), вишиванкову ходу (Ревина гора, село Германівка), в шкільних музеях організовано виставки стародавнього національного українського одягу, народної  української  вишивки.

 До заходу долучились і працівники відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації, на чолі з в.о.начальника відділу освіти Д.Леусом та завідуючою районним методичним кабінетом О.Липовенко.