Дерев’янська ЗОШ І-ІІ ступенів провела перше навчання учасників обласної педагогічної студії

01.11.2019 року  Дерев’янська школа гостинно відкрила двері для учасників обласної педагогічної студії «Розвиток соціальної активності учнівства засобами активних форм роботи». Педагогічним досвідом та методичними надбаннями ділилися:  Шевченко Олександра Олександрівна, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Обухівської  РДА;  Карасьов Михайло Володимирович, директор Дерев’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Здоренко Євгенія Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Дерев’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Перше засідання педагогічної студії було присвячене темі «Учнівське самоврядування – як засіб формування нового типу культури».     У заході взяли участь заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори та класні керівники закладів освіти Київської області.

Захід відкрив Михайло Володимирович Карасьов, який презентував досвід закладу щодо створення  єдиного освітнього середовища. Цікавою виявилася відеоекскурсія «Дерев’янська  школа – це простір нових можливостей», яку підготували керівники педстудії.  Вхідне тестування дало змогу зрозуміти низку проблемних питань, над якими учасники обласної педстудії та їі керівники працюватимуть під час другого засідання, яке відбудеться 11 лютого 2020 року.

Євгенія Миколаївна представила учасникам досвід реалізації соціальних  проектів через  таку форму роботи, як  Mannequin Challenge. Присутні переглянули  відеоролики («ВІЛ/СНІД. Знати. Передбачати. Запобігати», «Віддаю тепло свого серця кожному!» та  «З вірою в казку»), як приклад використання  формату.

Шевченко О.О. провела тренінгове заняття «Хто я є? В чому моє лідерство?»,  мета якого спонукати учасників до вияву лідерських якостей та вияву соціально-комунікативного потенціалу, сприяти ефективній взаємодії в колективі.  Для проведення самоаналізу та з метою глибшого знайомства учасники взяли участь у вправі «Хто ти?».  Ведуча акцентувала увагу присутніх  на індивідуальних особливостях кожного під час створення колективної  картини за допомогою відбитків пальців. Створена модератором ситуація вибору, спонукала учасників до усвідомлення  значимості, визначення  особистісних  і групових пріоритетних цінностей. Працюючи в групах,  педагоги підготували презентації  «В чому моє лідерство? Як (де) я його виявляю?».

Здоренко Є.М., в продовженні практичної частини, провела заняття «Де марш. Благодійна акція», під час якого  учасники педстудії, об’єднавшись у три команди, представили власні виступи «Ми – проти насильства над жінкою!», «Насильству над дитиною – НІ», «Знущанням геть!!!». У цікавих віршованих формах, з оригінальними  тематичними плакатами  педагоги продемонстрували  своє ставлення до проблеми. На підтримку міжнародного руху проти насилля над  жінками, дітьми та боротьбу з подолання булінгу (мобінгу) команди пов’язали символічні стрічки визначеного кольору.

 На завершення учасники обласної педстудії провели у місті Обухові  де марш та благодійну  акцію: розповідали мешканцям і гостям міста  про проблеми насилля, спонукали зустрічних до солідарності та дарували «сердечко»  – магніт на пам’ять.

 Учасники отримали домашнє завдання: підготуватися до зйомки Mannequin Challenge «А я бажаю вам добра, любові завтра і сьогодні…» та зробити командні  фото для конкурсу.