Засідання «круглого столу» освітян району

10 вересня у відділі освіти відбулося засідання круглого столу директорів, заступників з виховної роботи, заступників з навчально-виховної роботи закладів освіти району. Модератором традиційної  зустрічі  була виконуюча обов’язки завідуючої РМК відділу освіти Шевченко О.О.

На  заході обговорювалися питання організації виховної діяльності закладів освіти у 2019/2020 навчальному році, використання сучасних методів та форм роботи для створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок. Одним з головних  аспектів  роботи залишається національно-патріотичне виховання учнів. Оскільки, однією з основних тенденцій розвитку виховання в сучасній українській школі має бути пошук форм «діяльнісного патріотизму» (творчі групи, осередки, екскурсії, свята, ігри-драматизації, спортивні змагання, естафети, огляди-конкурси тощо) також важливо продовжувати  організовувати зустрічі  з учасниками бойових дій, волонтерами; відвідування військовослужбовців, які отримали поранення та проходять реабілітацію.

Про викладання предметів  «Захист Вітчизни», трудового навчання, фізичної культури  у 2019/2020 навчальному році та  результати готовності закладів освіти до навчального року  розповіла методист РМК, Попович Лідія Миколаївна.

Під час брифінгу, Шевченко О.О. презентувала пропонований МОН  до використання  закладами освіти   Меморандум про співпрацю батьків, учнів та педагогів, який був розроблений за ініціативи ГО «Смарт освіти» та за підтримки програми «Долучайся» Пакт, USAID. Цей документ базується на принципах, задекларованих в Концепції НУШ і Законі «Про освіту» та покликаний допомогти вчителям, учням і батькам налагодити партнерські взаємовідносини.

Серед іншого, Олександра Олександрівна розповіла про  ведення документації  з виховної діяльності, організацію, в 2019/2020 навчальному році, участі педагогів району в обласних майстер класах та педстудіях, внесла пропозицію щодо проведення районних навчально-методичних заходів на базі відділу освіти та навчальних закладів.

Під час заходу учасники активно дискутували, обговорювали актуальні питання сьогодення, вносили пропозиції щодо організації  навчально-методичної роботи.