МЕТОДИЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ МУЗИЧНИХ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ

Відповідно до річного плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти, з метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників у міжкурсовий період, 4 грудня 2019 року в закладі дошкільної освіти (ясла-садку) комбінованого типу «Ялиночка»  смт. Козин  проведено методичний сервіс для музичних керівників закладів дошкільної освіти району на тему: «Використання різних видів музичної діяльності у казці-драматизації та її вплив на розвиток дошкільників».

Серед безліч засобів впливу на формування особистості дитини дошкільного віку важливе місце посідає театр. Театралізована діяльність ґрунтується на театральному мистецтві, яке об’єднує всі види мистецтва: художнє слово, музику, пластику, декораційно-художнє оформлення. Однією із форм театралізованої діяльності є ігри-драматизації, що включають в себе інсценування пісень, казок, літературних творів, потішок тощо. Ігри-драматизації це форма діяльності дитини в дошкільному віці, тому театральне мистецтво близьке і зрозуміле дітям.

В красивому, гармонійно оформленому залі діти старшої групи  під керівництвом музичного керівника Загородньої Аліни Вікторівни показали музичну казку-драматизацію «Колосок» на текст Лисенко Г.А. та музику Лисенко В.В.. Діти, одягнуті в український національний одяг, артистично, невимушено виконували ролі Півника, Мишенят Круть та Верть, грали на музичних інструментах, співали, танцювали.

Завідувач ЗДО «Ялиночка» Стопник Любов Михайлівна провела презентацію на вищеназвану тематику. Фахово розкрила завдання  Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» для дітей 4-го, 5-го, 6-го років життя, важливість професійної компетентності музичного керівника, яка визначається специфікою та розмаїттям методів і прийомів, якими він користується, працюючи з дітьми.

Програма «Я у Світі», за якою працює заклад, націлена на створення та впровадження у педагогічний процес  нових підходів, сучасних форм і методів виховання, що безумовно сприяє виявленню духовно – емоційних здібностей у малюків.

Керівник районного методичного сервісу «музичний калейдоскоп» Щербина Олена Олександрівна (музичний керівник ЗДО «Хоровод» м. Українка) розкрила методику проведення музично-театралізованої  діяльності в умовах закладу дошкільної освіти. Музична гра-драматизація  є обов’язковою складовою дитячого життя. Саме у дошкільному віці, наголосила Олена Олександрівна,  відбувається бурхливий психічний, фізичний розвиток дитини, формуються основи її особистості. Тому важливо з раннього дитинства заохочувати дитину до мистецької діяльності.  

Учасники методичного сервісу обмінялися враженнями, високо оцінили роботу  не лише спеціалістів закладу, а також роботу завідувача Стопник Л.М., яка зуміла забезпечити чудову сучасну матеріально-технічну базу, на високому рівні організувати освітній процес, виховати та згуртувати високопрофесійний колектив.     

 Методист РМК Тищенко О.Я.