Молодіжний фестиваль «Проф FEST OK».

Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини

У житті кожної людини настає час, коли необхідно прийняти одне з найважливіших рішень – обрати справу до душі. Вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить вдалий старт у доросле життя. Причому цей вибір необхідно зробити ще у період навчання в школі. Тому своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів, необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів. Добре, коли складається нагода безпосередньо побувати в закладах професійної освіти та отримати особисте враження.

Щоб допомогти учнівській молоді зорієнтуватися у світі професій Васильківський професійний ліцей в рамках молодіжного фестивалю «ПРОФ FEST ОК»  10 квітня запросив учнів 9-х класів області до участі в заході «Allinclusive».

Разом зі школярами закладів освіти міста Обухова, до ліцею завітали учні Дерев’янської  ЗОШ І-ІІ ступенів Обухівського району. Під час профорієнтаційного квесту  підлітки знайомилися з професіями, актуальними на місцевому регіональному ринку праці, такими, як «перукар», «кухар», «пекар», «дизайнер», «муляр», «штукатур», «швачка», «майстер готельного обслуговування», «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»  та іншими.

Квест-групи, в які були об’єднані учні з різних навчальних закладів області, під час «подорожі»  станціями знайомилися  з професіями, яких навчають у цьому закладі.  На одній із станцій, яка мала назву «Міні-готель» школярі потрапили до готельної кімнати  та отримали завдання правильно розкласти речі на свої місця за визначений час. На «кухні ресторану» – вчилися готувати французький омлет, яйце бенедикт та панкейк з джемом. Практикувалися у 3-D проектуванні будівлі, виготовленні різноманітних інженерних конструкцій за допомогою 3-D принтера на станції під назвою «Майстерні дизайну». В «Майстерні перукарів» створювали зачіску на кожен день, заплітали коси різними способами, відповідали на питання вікторини «Перукарська справа». В «Швейній майстерні»  пришивали ґудзики, виготовляли великодні сувеніри з фетру, створювали модельний образ за допомогою сукні-трансформера.  Цікаві лайфхаки по приготуванню весняних смузі, апельсинового фрешу та складанню серветок різними способами отримали в кафе-майстерні «Смузі-революція: коктейлі замість їжі».

Дівчата та хлопці із задоволенням брали  участь у майстер-класах, пробували себе в різних справах, під час запропонованої практики співставляли свої  індивідуальні  інтереси із запропонованими формами професійної діяльності. Крім того, учасники заходу отримали  корисні поради, ознайомилися з особливостями вступу до професійно-технічного закладу.

На завершення, у конференц-залі  відбулося нагородження учасників фестивалю. Учні Дерев’янської школи  отримали ваучери на відвідування майстер-класів (Грицаєнко Д., Тимощук А., Шляга Д.), сертифікати на безкоштовне навчання (Гук О., Шумбарський В., Меркушев М.), дипломи  департаменту освіти за активну участь у заході (Токарєва З., Домантович Є.) та смачні Великодні подарунки – «кролики».