ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ

З метою підвищення фахової кваліфікації педагогічних і медичних працівників закладів дошкільної освіти у міжкурсовий період та відповідно до річного плану роботи РМК відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації, 27 березня 2019 року в закладі дошкільної освіти «Сонечко» Української міської ради, м. Українка, відбувся семінар-нарада керівників та медичних працівників закладів дошкільної освіти району на тему: «Про забезпечення дотримання вимог щодо організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти».
Вищеназвана тема надзвичайно багатогранна і важлива, тому в роботі семінар-наради взяли участь Кузуб Тамара Миколаївна, начальник відділу санітарного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського РУ Держпродспоживслужби ГУ в Київській області та Матус Ірина Вікторівна, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Обухівського РУ Держпродспоживслужби ГУ в Київській області.
На семінар-нараді розглядалися питання нормативно-правового забезпечення організації харчування у закладах дошкільної освіти. Матус І. В. розкрила вимоги Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних закладах освіти (затверджена спільним наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006р. № 298/237 (зі змінами 26.02.2013р. № 202/165), «Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» (затверджений спільним наказом МОН України та МОЗ України від 01.06.2005р. № 242/329 (зі змінами 26.02.2013р. № 202/165). Ірина Вікторівна ознайомила присутніх з Переліком заборонених до використання у закладах дошкільної освіти продуктів харчування та продовольчої сировини, умовами прийому, зберігання тощо.
Кузуб Т. М. висвітлила зміни у Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004р. № 1591, а також звернула увагу на важливі організаційні заходи, що передбачені у Листі МОН молоді та спорту України «Про посилення контролю за організацією харчування у дошкільних навчальних закладах» від 25.06.2013р. № 1/9-452.
Тамара Миколаївна наголосила на дотриманні вимог при складанні примірного двотижневого меню, при розподілі продуктових наборів за основними групами та видами продуктів, при складанні меню та картотеки страв; ознайомила з хімічним складом та енергетичними цінністями продуктів тощо.
Директор ЗДО «Сонечко» Сапожнікова Наталія Леонідівна та медичні сестри закладу Лабузова Тетяна Володимівна, Білько Галина Андріївна ознайомили слухачів із документацією щодо організації харчування дітей свого закладу, алгоритмом роботи керівника та відповідальних осіб, провели цікаву екскурсію по закладу, презентували різноманітну освітню діяльність.
Керівник районного методичного об’єднання медичних працівників закладів дошкільної освіти Лютова Ольга Вікторівна (медична сестра ЗДО «Хоровод» Української міської ради) ознайомила з методичними рекомендаціями та закликала неухильно їх виконувати в повсякденній роботі.
Кузуб Т. М. та Матус І. В. відповіли на численні запитання керівників, медичних працівників закладів дошкільної освіти. Запитання були най різноманітними, адже в роботі семінар-наради взяли участь представники державних, комунальних та приватних освітніх закладів.
Контроль за організацією харчування дітей у закладах дошкільної освіти здійснює його керівник. Контрольна функція керівника є невід’ємною частиною його управлінської діяльності, посадових обов’язків, що спрямована на інформування про стан об’єкта. Контроль проводиться з метою дотримання вимог чинного законодавства під час організації харчування дітей в закладі, виконання санітарно-гігієнічних та протиепідеміологічних вимог, техніки безпеки.
Відділ освіти висловлює щиру вдячність начальнику головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Матвієнко Олені Володимирівні та начальнику Обухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Заскалеті Володимиру Миколайовичу за сприяння в фаховому, науково-методичному рівні проведення семінар-наради.

Тищенко О.Я., методист РМК відділу освіти Обухівської РДА