Проведення експериментально-дослідницької діяльності дітей у ЗДО «Малятко»

Відповідно до річного плану роботи РМК відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації та з метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників у міжкурсовий період, 15 травня 2019 року в закладі дошкільної освіти «Малятко» Халеп’янської сільської ради, с Халеп’я, (директор Когут Людмила Петрівна) відбувся круглий стіл вихователів різновікових груп сільських закладів дошкільної освіти району. Тема круглого столу: «Експериментально-дослідницька діяльність дітей у природі як технологія пізнавального розвитку».

Експериментально-дослідницьке заняття з дітьми старшої різновікової групи   на тему «Закривай міцніше кран, щоб не витік океан» провела  вихователь закладу Удод Наталія Іванівна.  Під час заходу були використані різноманітні матеріали та обладнання, що дало змогу дітям ознайомитися з процесами утворення води в природі, її кругообігом, властивостями та очищенням. Вихователь, відповідно до проблем сьогодення, формує уявлення дітей про екологічні проблеми і способи їх розв’язання, зокрема про утилізацію сміття та доцільність вторинного використання побутових і господарчих відходів і значення цього для екології.

Діти закріплювали знання про те, що вода – це  рідина без кольору і запаху, яка буває у різних станах: твердому, рідкому, газоподібному. Вода набуває форму предмета, у який її наливають, є розчинником; важкі предмети тонуть у воді, а легкі  плавають у ній. Діти проводили досліди  із великим задоволенням та цікавістю.

Керівник районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп Резенко Катерина Олексіївна, директор ЗДО «Волошка» Старобезрадичівської сільської ради, провела консультацію на вищеназвану тему, де широко розкрила завдання, зміст, структуру, принципи, етапи проведення дослідницької роботи з дітьми дошкільного віку.  Важливо, наголосила Катерина Олексіївна, що під час дослідницьких експериментів у дітей формується  екологічна компетентність,  шляхом набуття досвіду в практичній діяльності, експериментуванні, розумінні значення води для всього живого.

Тищенко Олена Якимівна, методист РМК, розкрила методичні рекомендації проведення дослідницько-експериментальної діяльності з дітьми дошкільного віку та зазначила, що експериментально-дослідницька діяльність є ефективним засобом розумового, фізичного, валеологічного, естетичного, екологічного, морального та трудового виховання дітей дошкільного віку. Крім того, даний вид діяльності сприяє всебічному розвиткові дитини й формуванню її особистісних рис, що цілком реалізовує основні завдання дошкільної освіти на сучасному етапі. Вона передбачає розв’язання дошкільниками ситуацій за допомогою проведення дослідів та нескладного експериментування, під час яких діти використовують свій чуттєвий досвід, самостійно аналізують результати, роблять висновки, пізнають сутність того чи іншого явища.

Така діяльність сприяє  формуванню у дітей екологічної культури, виховує  майбутнього споживача води та свідомого громадянина.