Про відзначення 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського у закладах дошкільної освіти району

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. №  464-р «Про затвердження плану заходів з відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського», доручення Київської обласної державної адміністрації від 10 липня 2018 року № 7152/11-08, наказу Департаменту освіти і науки КОДА від 19.07.2018 року № 207 та наказу відділу освіти Обухівської РДА від 06.09.2018 № 437-О щодо забезпечення виконання плану заходів з відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського у закладах дошкільної освіти району проводяться відповідні заходи.

28 вересня 2018 року в закладі дошкільної освіти «Сонечко» Української міської ради (директор Сапожнікова Наталія Леонідівна) відбувся районний  семінар для вихователів старших груп, присвячений творчості Василя Сухомлинського. Заклад протягом десяти років поглиблено працює над впровадженням педагогічної спадщини українського педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського. Напрацьовано багато матеріалу, оформлені сучасні інформаційні куточки. Робота проводиться змістовна, цікава для дітей.

Вихователь старшої групи «Вишиванка» Кононенко Яна Сергіївна провела інтегроване заняття за літературними творами В.О. Сухомлинського – філософія поєднання з природою. Мета заходу: формувати  у дошкільників основи світобачення  на засадах літературної спадщини В.О. Сухомлинського, розширювати  знання у дітей про красу природи, поглибити знання про об’єкти живої та неживої природи, розвивати філософську думку на основі спостережень в природі, викликати в дітей під час роботи позитивні емоції та почуття, виховувати любов та дбайливе ставлення до природи та оточуючого світу.

Відповідно до віку дітей, заняття проходило в казковій, з використанням елементів театру, формі. Були задіяні персонажі з творів Василя Сухомлинського. Образ діда Осінника чудово зіграла вихователь Грабова Юлія Анатоліївна, Вітру – Товстоп’ят  Марина Олегівна, Води – Петриченко Крістіна Віталіївна, Сонця – Ломакіна Тетяна Миколаївна.

Учасники  семінару переглянули відеофільм про життя та педагогічну діяльність В.О. Сухомлинського. Висловили захоплення від побаченого, вдячність керівнику, педагогічним працівникам за високий рівень проведеної роботи. 

 

Методист РМК відділу освіти Тищенко О.Я.