Про довіру та відвертість

Якщо ти хочеш підняти рівень сприйняття себе, то повинен бути відвертим, щоб люди могли сприйняти тебе. Вони не сприймають того, кого не знають. Парадоксально, але факт, що відвертість сприяє сприйняттю самого себе. Якщо ти не навчишся поважати себе, то вважатимеш, що відвертість дуже ризикована справа, адже люди можуть використати твої слабкі сторони.

Лише тоді, коли ти будеш упевнений, що тебе люблять таким, яким ти є насправді, за всі твої позитивні й негативні якості, а не таким, за якого ти себе видаєш, не за «маску , яка приховує твоє справжнє «Я». Тільки тоді ти почнеш себе почувати  вартим пошани і любові.

Саме про це йшла мова під час заняття гуртка «Школа самоврядування» Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва, яке з учнями-лідерами проводила керівник Шевченко О.О.

Заняття розпочалося із вправи «Пухнастик і колючки». Учасники ділилися емоціями, з якими вони прийшли сьогодні на заняття. Починаючи з ведучої, всі по черзі вибирали  «колючку» чи «пухнастика» і проговорювали свої емоції, а потім клали  предмети у корзинку.

Під час вправи  «Ти про мене не знаєш, що я…» підлітки навчалися

 акцентувати увагу на важливості вміння презентувати себе, вчилися об’єктивно оцінювати себе та інших. Працюючи в парах, під час вправи  «Зоровий контакт» намагалися скласти враження про іншого, аналізувати  думки, уявлення, почуття. Особливі емоції в учасників викликала участь у вправі «Воскова свічка», під час якої учасники, по черзі  ставали у центр кола, заплющували очі й дозволяли  групі потримати себе за плечі та верхню частину тулуба і похитати. Це  були рухи за годинниковою стрілкою або навпаки, чи хитання з одного боку кола в інший. Ступні того, хто стояв у центрі, не повинні були відриватися від підлоги.

Вчилися довіряти іншому, виявляти підтримку та розуміння під час вправи  «Танок із папірцями». На завершення  переглянули  та у формі  дискусії провели обговорення  відеоролику «Ви красиві».