Психологічний тренінг для керівників закладів дошкільної освіти «Шляхи успішного керівництва»

10 квітня 2019 року, відповідно до річного плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації, відбувся ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ  для керівників закладів дошкільної освіти району. Тема тренінгу: «Шляхи успішного керівництва».

         В роботі тренінгу взяла участь заслужений працівник освіти України Ладивір Світлана Олексіївна, кандидат психологічних наук, провідний науковий співробітник, науковий  кореспондент  лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка,  Національної академії педагогічних наук України. Варто зазначити, що Лабораторія психології дошкільника – один з провідних підрозділів Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Лабораторія плідно і творчо працює більше 60 років.  Лабораторію очолювали такі відомі постаті як: Балацька Н. К., В. К. Котирло, С. Є, Кулачківська, С. О. Ладивір.

Коло наукових інтересів Світлани Олексіївни охоплює найбільш актуальні проблеми дошкільного дитинства: проблеми захисту психічного здоров’я дитини; психологія пізнавального розвитку та підготовки дитини до шкільного учіння; виховання дитини в сім’ї; ранні прояви агресивності дитини, її причини та шляхи корекції; захист психічного здоров’я дітей, які проживають у зонах ПРК (підвищеного радіаційного контролю) тощо.

Світлана Олексіївна Ладивір є автором і співавтором низки посібників, монографій, статей. Усього має понад 60 наукових праць.

Керівникам закладів дошкільної освіти району   було надзвичайно престижно,  приємно, цікаво   та відповідально зустрітися з Ладивір С.О. На тренінгу обговорювалося широке коло проблем, пов’язаних із специфікою роботи закладів дошкільної освіти в нових умовах. Чи готові керівники та працівники-дошкільники до нових викликів та запитів суспільства. Завдання директора закладу – удосконалення добору, розстановки, виховання кадрів з урахуванням соціально-психологічної сумісності людей. Одним із показників якості освітнього середовища є рівень сформованості в колективі сприятливого  соціально-психологічного клімату.

Керівник закладу, як наголосила Світлана Олексіївна, повинен розуміти, що педагогічний колектив є насамперед колективом людей різних за віком і досвідом педагогічної роботи, за характером і комунікабельністю, за інтересами і ціннісними орієнтаціями, за темпераментом і вольовими рисами. Тільки завдяки сприятливому соціально-психологічному клімату в колективі ми зможемо досягнути поставленої мети та домогтися, щоб кожен член великої освітянської родини міг почуватися на своєму робочому місці справжньою особистістю, праця та зусилля якої потрібні й цікаві дітям, батькам, колегам.

Світлана Олексіївна Ладивір відповіла на численні питання директорів закладів дошкільної освіти. Зустріч була щирою, змістовною, результативною.

 

Методист РМК відділу освіти Тищенко О.Я.