Районний семінар-практикум “Модель бібліотеки майбутнього.Шляхи взаємодії бібліотек та музеїв”.

12 квітня 2019 року відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів Обухівського району ” Модель бібліотеки майбутнього. Шляхи взаємодії бібліотек та музеїв”.

         В сучасних умовах між  бібліотеками, музеями та архівами зникають відмінності. Ці установи мають схожі завдання, пов’язані з вивченням, збереженням, використанням та популяризацією інформаційних матеріалів з метою задоволення інформаційних, наукових і культурних потреб суспільства, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини, збагачення духовного потенціалу народу. Здійснення взаємного обміну інформацією, виставками, вивчення  досвіду організації бібліотечної та музейної справи на сьогоднішній день є дуже актуальним. Тому  методистами відділу освіти Вільховою В.О. та Сак Н.В. було заплановано екскурсію шкільних бібліотекарів  до Обухівського районного краєзнавчого музею.                                     

Музей засновано в 1984 році. Розташований він в сучасній будівлі бібліотеки, в центрі міста Обухова. В музеї діє 11 тематичних експозиційних залів, де представлені археологічні та історичні матеріали від мезоліту до сьогодення. Великий  інтерес представляє археологічний зал , де експонуються археологічні знахідки Вікентія Хвойки – це зразки трипільської, зарубинецької та черняхівської культур. Цікава експозиція залу козацтва, адже на території нинішньої Обухівщини побували усі українські гетьмани. Вражає діорама «Обухівський ярмарок кін. XIX – поч. ХХ в». Найбільшу площу має зал з експонатами Другої світової війни. Широко представлений епізод форсування Дніпра восени 1943 р. Також представлено в музеї і сучасні події. Тріпоче серце і навертаються на очі сльози, коли потрапляєш в зал, де  на тебе з фото дивляться очі тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє рідної України…Здіймаєш очі на паперових білих голубів і віриш, що настане мир і благодать на нашій рідній землі.

Екскурсія тривала близько двох годин, але час пролетів непомітно, так як Лідія Тарасівна уміє захопити слухачів, оволодіти їх увагою, зацікавити.

Також завітали учасники семінару до  Обухівської центральної районної бібліотеки . Їх радо зустріла завідуюча  Храпач Лідія Іванівна, яка провела екскурсію залами та поділилась з бібліотекарями власним досвідом, щодо переходу бібліотек від ББК до УДК. Біблітекарі району поповнили свою «методичну валізу» новими ідеями та цікавими інноваційними формами роботи. Переконалися, що без постійного саморозвитку та самовдосконалення неможливе реформування шкільної бібліотеки в сучасний інформаційний центр, який відіграє важливу роль у впровадженні інноваційних процесів в освіті.