Семенівським школярам – про сортування сміття та переробку вторсировини

Сьогодні однією з глобальних проблем у всьому світі є забруднення навколишнього середовища. Зростання обсягів шкідливих викидів в атмосферу промисловими підприємствами, збільшення кількості відходів різноманітних виробництв та побутового сміття, особливо у великих містах, давно змусили європейські країни задуматися не тільки над сортуванням сміття, а й над розвитком технологій його переробки у різних галузях. 
В Україні одним із підприємств, яке з 2002 року не тільки приймає вторсировину, а й переробляє її, зменшуючи до мінімуму кількість, що вивозиться на звалища, є ПП «Обухівміськвторресурси». 27 березня 2018 року Обухівським міськрайонним центром зайнятості організовано для 31 старшокласника Семенівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів професіографічну екскурсію на дане підприємство. Її мета – донести до школярів інформацію про необхідність сортування побутового сміття вдома за різними видами (скло, пластик, папір, поліетилен, пластмаса), сприяючи цим зменшенню забруднення навколишнього середовища, а також ознайомити з робітничими професіями, затребуваними у галузі переробки вторсировини.
Екскурсію по підприємству проводила начальник відділу кадрів Стеценко Галина Романівна, яка ознайомила учнів з історією створення та розвитку ПП «Обухівміськвторресурси», розповіла про необхідність кожної людини відповідально ставитись до охорони навколишнього середовища, щоб зберегти природу для наступних поколінь. Школярі мали змогу побачити як сортують сміття, дізнатися, що метал, пластик і папір є цінними матеріалами, які можуть повторно використовуватись як початкова сировина при виробництві. Вторсировина являється більш дешевим джерелом багатьох речовин і матеріалів, ніж природна сировина. Наприклад, отримуючи з макулатури такий необхідний для всіх папір, суспільство не тільки зберігає ліси, але також економить воду і енергію. Старшокласники побачили на власні очі, як з дерев’яних відходів виготовляють паливні пелети та брикети, що не поступаються за тепловіддачею вугіллю, але є значно дешевшим та екологічно чистим паливом, не включають в себе ніяких шкідливих речовин і домішок, тому користуються попитом не тільки на території нашої країни, а й на європейському ринку. На «Обухівміськвторресурсах» ще виготовляють з макулатури гофрокартон, який іде на нові ящики для пакування товарів, обгортковий папір, будівельні цвяхи.
Учні дізналися, що на підприємстві працюють майже триста працівників. З них більшість – це сортувальники вторсировини, пресувальники відходів, оператори виробничих ліній, водії навантажувачів та вантажних автомобілів, трактористи, електрогазозварники, налагоджувальними обладнання, слюсарі, електромонтери, охоронники. Затребувані також менеджери із збуту та постачання, логісти, комірники та інші. Всі ці професії актуальні на ринку праці Обухівщини. 
Проведена професіографічна екскурсія надала школярам багато корисної інформації для роздумів. Сподіваємось, вона змусила їх не тільки задуматися над тим, яку професію обрати, щоб і високу заробітну плату мати, і приносити користь суспільству. Тепер старшокласники більш відповідально відноситимуться до сортування сміття вдома, знаючи, що такі прості дії допоможуть зберегти пророду для їхніх нащадків.