Семінар-практикум для вчителів суспільно-гуманітарного циклу за темою «Впровадження краєзнавчого та етнографічного компонента в навчальному процесі».

27 вересня 2019 року відбувся семінар-практикум,  який провела методист РМК Вільхова Віта Олександрівна разом із екскурсоводом  Ставнічук Тамарою Аркадіївною, для вчителів суспільно-гуманітарного циклу за темою: «Впровадження краєзнавчого та етнографічного компонента в навчальному процесі».

        Першою зупинкою стало мальовниче с. Трипілля яке розташоване на правому березі Дніпра, у долині річки Красної. Назва його пов’язана з характером місцевості: тут сходяться три родючі долини, три поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею. При в’їзді в село Трипілля височіє Дівич-гора, на якій було розкопано жертовник богині-діви зарубинецької культури. Тут же знаходяться  залишки давньоруського городища – рештки міста Треполя, згаданого в літописі від 1093 . Екскурсовод Тамара Аркадіївна поділилася з вчителями історії своїми дослідженнями та напрацюваннями з даної теми  , презентувала віднайдені фотоматеріали, здивувала присутніх кількістю легенд про  назву Дівич-гори, а освітяни  району мали можливість обмінятися власними знаннями з даної тематики.

Якщо про Єгипет і Шумер, створені підневільною працею, відомо всьому світові, то про трипільску культуру вільних хліборобів, яка за давністю не поступається їм, часто не знають і самі українці .  Але саме тут починається наша історія! Що Ви знаєте про Трипілля? Що трипільці були хліборобами і поклонялися Богині-Матері, а ще? Єгипет, Шумер чи Трипілля – що було раніше? –це питання буде актуальним для вчителів історії завжди, наголосила Віта Олександрівна.

       Наступним етапом роботи методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу стало ознайомлення з експозицією Київського обласного археологічного музею.  Експозиції музею створені за тематичним принципом і відтворюють сторінки історії нашого краю.

      Останнім пунктом нашої мандрівки  стало  село Витачів – одне із найстаріших сіл України , де була легендарна  Каплиця – Вітряк , від якої відкриваються просто казкові дніпровські краєвиди. Вже у ХХ столітті вчені розкопали могильник і городище стародавнього Витачева, хоча археологічні дослідження тривають і нині.

       Завданням семінару-практикуму став розвиток музейної педагогіки; привернення уваги навчальних закладів, широких кіл громадськості до проблем вивчення та збереження історико-культурної спадщини регіону; формування музейних збірок, оновлення змісту та методів діяльності музеїв; популяризація краєзнавчих досліджень, залучення молоді до краєзнавчо-дослідницької діяльності та плекання наукової еліти Київщини.

 Організатори даного заходу та учасники семінару отримали море позитивних емоцій від поїздки.