Семінар – практикум з географії в Дерев’янській ЗОШ І-ІІст

27 березня  2018 року  на базі  Дерев’янської загальноосвітньої школи І-ІІ      ступенів відбувся семінар – практикум для вчителів географії  ” Квест ––   технології у викладанні географії”.

Квест – це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань.

Квест дозволяє розвивати активне пізнання на уроках, сприяє розвитку мислення, допомагає долати проблеми та труднощі, а саме: вирішити, розплутати, придумати, уміти застосовувати свої знання на практиці у нестандартних ситуаціях, тобто актуалізувати знання; вчить мислити логічно, розвиває інтерактивні здібності.

Упровадження квесту дозволяє:

  • активізуватирозумову діяльність шляхом створення спеціальних умов для виконання завдань, які потребують достатньої свідомості й зрілості учнів, здатності до подолання спеціально створених перешкод;
  • формувати стійкий інтересучнів до предмету;
  • активізувати сприйняття матеріалу засобами наочності (реальних предметів, макетів, моделей, зображень кінофрагментів, фотографій, малюнків, умовних графічних знаків, символіки);
  • розвинути універсальні формирозумової діяльності в контексті навчання географії    (аналіз,синтез, індукція, порівняння, систематизація тощо).

 

З вітальним словом до учасників звернувся директор навчального закладу Карасьов Михайло Володимирович, який  провів екскурсію по школі, а також презентував роботу вчителя географії  Здоренко Євгенії Миколаївни.     

Євгенія Миколаївна разом з своїми помічниками (вчителями та учнями)  підготувала для присутніх цікаву і захоплюючу гру.  Учасників семінару було розділено на три команди, кожна з яких намагалася найкраще справитись з поставленими завданнями. Команди вчителів географії району «Робін Гуди зеленої планети»,»Блакитні веселуни» та «Весняні жовтоцвіти» вправно проходили всі пункти, розгадували ребуси, відповідали на питання, показували знання карти. Тож перемогла дружба.

Методист райметодкабінету відділу освіти Соколенко В.І. підвела підсумки семінару, а також озвучила результати моніторингу   участі учнів шкіл району в ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та І етапі МАН.  Вчителем було підготовлено разом з учнями позакласний  захід – театр на перерві:”Стецько і географія”.