Семінар-тренінг ЗДО Обухівського району «Булінг у дорослому колективі.Як запобігти мобінгу».

        Відповідно до річного плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти 27 вересня 2019 року в лекційному залі «Карамель» культурно-розважального центру «Фазан» м. Обухів, відбувся семінар-тренінг завідувачів закладів дошкільної освіти Обухівського району на тему: «Булінг у дорослому колективі. Як запобігти мобінгу». Тренінгове заняття з елементами воркшопу провела тренер, виконуюча обов’язки завідуючої РМК відділу освіти Обухівської РДА Шевченко Олександра Олександрівна.

          Олександра Олександрівна провела широкий аналіз проявів булінгу  на робочому місці, причини його прояву, пошук профілактичних заходів попередження мобінгу, сприяння розвитку асертивної поведінки учасників. Провела безліч цікавих вправ, таких як: «Спільна фотографія», «Невидима межа», «Піклуємося про себе»,що сприяли створенню дружньої теплої відкритої атмосфери для роботи. Ці вправи якнайкраще підвели до розуміння цінності людського життя, розмаїття людської індивідуальності, важливості кожного з нас у цьому світі…

        Надала багато інформаційного матеріалу, що таке боулінг, мобінг, причини їх виникнення, наслідки від їх прояву, хто може стати жертвою мобінгу, про згубність цих проявів на колетив дорослих та дітей. Як зазначила Олександра Олександрівна, мобінг призводить до серйозних психологічних та психосоматичних захворювань, які роблять людину безсилою і руйнують її самооцінку. Якщо день за днем на людину сипати критичні й саркастичні коментарі, не підтримувати та ізолювати від інших, то вона мимохідь починає сумніватися у своїй компетенції і тому, чи дійсно вона хороший фахівець. Людина вірить, що все, що про неї говорять кривдники, – правда.

        Мобінг має ефект доміно, адже негативно впливає не лише на жертву, але й на її найближче оточення – сім’ю, друзів, колег, з якими вона в дружніх стосунках. Мобінг  у колективі дорослих згубно впливає  також і на дітей.

Доповідач розкрила п’ять порад, як запобігти мобінгу та як не потрапити в пастку мобінгу.

        Завідуючі закладів дошкільної освіти обмінялися враженнями щодо розглянутої теми та участі в заняттях, отримали неоціненні знання, позитивні емоції, висловили щиру вдячність захоплення талантом і високою майстерністю подавати складний матеріал у цікавій, захоплюючій формі тренеру Шевченко О.О., а також адміністрації культурно-розважального центру «Фазан» за надані прекрасні умови проведення семінару-тренінгу.