Тренінг вихователів других молодших груп дошкільних навчальних закладів Обухівського району

14 лютого 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (яселсадка) «Сонечко» Української міської ради м. Українки (директор Сапожнікова Наталія Леонідівна) відбувся тренінг вихователів других молодших груп дошкільних навчальних закладів Обухівського району на тему: «Розвиток мовлення. Формування діалогічної компетенції у дітей молодшого дошкільного віку на основі постановки казкидраматизації».  

Позитивом є те, що в роботі районних методичних об’єднаннях  беруть участь вихователі всіх вікових груп, особливо різновікових груп сільських дошкільних навчальних закладів району, які працюють з дітьми різного віку. Вони мають можливість вдосконалювати свою педагогічну майстерність.  А навчатися в колег ДНЗ «Сонечко» є чому. До проведення тренінгу педагогічний колектив дошкільного начального закладу «Сонечко» підійшов творчо і відповідально. Заняттявиставу  з дітьми майстерно провели  вихователі Ломакіна Тетяна Миколаївна та Федоренко Віта Василівна.  Віта Василівна чудово, артистично  зіграла роль Лисички, до якої була прикута вся увага глядачів.

Діти другої молодшої групи «Капітошка» (четвертого року життя), з великим задоволенням брали участь у всіх іграх-завданнях, інсценуванні, виявляли свій талант і здібності, радість і задоволення від колективного дійства.

Відповідно до освітньої програми «Дитина» в ДНЗ «Сонечко» в дітей молодшого дошкільного віку активно  формується  лексична компетентність (збагачення, якісне засвоєння та активізація словника словами-назвами предметів навколишнього світу, явищ природи, назвами дій; дітей навчають характеризувати предмети за істотними ознаками та діями  тощо). Також здійснюється формування діалогічної компетентності (вміння слухати і розуміти мову вихователя, будувати відповідь відповідно до поставленого запитання;  розвивати діалогічне мовлення, будувати діалог між персонажами казки, відтворювати послідовність подій, намагатися передавати мову персонажів виразно, із інтонаціями радості, співчуття тощо).

Важливо, що педагоги дошкільного навчального закладу «Сонечко»  розвивають в дітей звукову культуру мовлення, поетичний слух, творчі здібності в елементарній театралізованій діяльності, в іграх-драматизаціях,    створюють атмосферу невимушеності, позитиву та святковості.

Учасники тренінгу висловили щиру вдячність колективу закладу за надану можливість перейняти позитивний педагогічний досвід.