Тренінг по впровадженню програми «Впевнений старт»: перші кроки педагогів-дошкільників в реалізації Концепції «Нова українська школа»

Відповідно до Плану заходів на 2017 – 2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 903-р; наказу відділу освіти Обухівської районної державної адміністрації від 29. 05. 2018 року № 210-О «Про тренінг з реалізації програми Впевнений старт» 04 червня 2018 року в закладі дошкільної освіти «Черешенька» Великодмитровицької сільської ради проведено тренінг для вихователів закладів дошкільної освіти всіх типів і форми власності Обухівського району по впровадженню оновленої освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
Мета тренінгу – забезпечення наступності дошкільної та початкової ланки освіти.
На вимогу листа департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 08.05.2018 № 12-01-13/175, тренером від Обухівського району була визначена Чураченко Тетяна Володимирівна, завідувач ЗДО «Черешенька» Великодмитровицької сільської ради. Тетяна Володимирівна пройшла підготовку в якості тренера для навчання вихователів закладів дошкільної освіти за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт» в Інституті психології імені Г.С. Костюка НАПН України та отримала Сертифікат.
Чураченко Т.В. ознайомила слухачів (вихователі, завідувачі в загальній кількості – 32 особи) із складовими навчально – методичного комплексу «Впевнений старт», зокрема:
– освітня програма «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного
віку;
– методичний посібник «Книга для вихователя»;
– навчальні посібники: «Книга дошкільника», «Альбом художньо-
творчої діяльності»;
– посібник «Книга для батьків».
Слухачам тренінгу було запропоновано на основі «Книги для вихователя» змоделювати і продемонструвати різні форми роботи з дітьми впродовж дня. Робота вийшла цікавою, творчою, змістовною. Проведено анкетування.
Педагоги отримали ґрунтовне роз’яснення щодо використання всіх складових програмно-методичного комплексу «Впевнений старт».
В обговоренні учасники тренінгу відзначили переваги програмно-методичного комплексу: структурованість та сучасність інформації, доступність, можливість залучення до освітнього процесу батьків вихованців.
Під час заходу панувала творча, доброзичлива атмосфера, що сприяла активній, плідній праці педагогів.