У відділі освіти відбулося засідання заступників директорів закладів освіти Обухівського району

 28 листопада відбулося засідання заступників директорів з навчально-виховної  роботи та педагогічних працівників закладів загальної середньої  освіти району. Під час заходу  були розглянуті теми: «Повноваження ОТГ у сфері освіти» та «Особливості оцінювання  освітніх і управлінських процесів закладів освіти  за новими вимогами». Мова йшла про забезпечення діяльності методичної служби при формуванні органів управління освітою у новостворених громадах. Захід проводила завідувач районним  методичним  кабінетом,  Шевченко О.О.. Олександра Олександрівна, схематично представила моделі функціонування методичних служб за умов децентралізації, розповіла про можливі ризики, особливості співіснування різних структур, про важливіший  аспект децентралізації у сфері освіти:  передачу  громадам повноважень у змісті та фінансуванні освіти, оптимізацію шкільної мережі зі створенням опорних шкіл.  Під час обговорення, модератор також акцентувала увагу учасників на особливостях проведення інституційного аудиту, важливості проведення самоаудиту, організації ефективної системи роботи педагогічного колективу  в умовах автономії, необхідності продуктивного, системного планування роботи,  створенні безпечного середовища у навчальному закладі,  про умови, за яких відбуватиметься  позачергова перевірка  діяльності закладу тощо.

Головний спеціаліст відділу освіти,  Прядко Л. М., озвучила питання підготовки до ЗНО. Про особливості організації та проведення у 2019/2020 навчальному  році предметних олімпіад, конкурсів МАН, літературних та мовних конкурсів  розповіли методисти РМК Задорожна О.В. та          Гаєвська С.В.  Вільхова В.О. презентувала форму методичної картки для педагогічного працівника, як дієвий спосіб збору інформації про навчальну та практичну діяльність педагогічних працівників у міжкурсовий  період, облік результатів діяльності під час атестації. Алгоритм діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання та інше розповіла Чечко Л.М.

         Жваве обговорення серед учасників викликало  питання якісного забезпечення  перших класів наочним, дидактичним матеріалом.

Протягом усього заходу учасники обмінювалися думками, активно дискутували, висловлювали побажання.