25 квітня відбувся семінар бібліотекарів ЗЗСО району «Як зацікавити і навчити учнів читати книги в сучасному житті?»

Сучасний світ дуже розпорошує увагу дитини, дитина, яка не має книжки як постійної складової свого життя, не вміє ставити собі цілі, бо в комп’ютері, в комп’ютерній грі завжди можна не дограти, можна повернутись – і переграти. Комп’ютер обезволює, дає замало простору для уяви і фантазії, в якийсь момент дитина втрачає відчуття початку і кінця, нівелюється відчуття завершеної роботи.
Натомість книжка – лінійна, і вона вимагає високої концентрації уваги й активної роботи душі. Звичка почати книжку і дочитати її до кінця в остаточному підсумку формує характер.
Ми живемо в епоху розквіту реклами, маркетингових та інформаційних технологій. Потрібно розуміти, що грамотне поширення інформації про хорошу книжку – це теж технологія, і в цьому треба бути сучасним, так само як сучасною мовою треба говорити з дітьми про реалії сьогодення.
Завдання бібліотекаря – відкрити дітям світ різноманітної літератури, викликати в їх душах позитивний емоційний відгук, ввести їх до світу творчості, розбудити фантазію і бажання творити.
Тому метою семінару було показати, як  у сучасному житті зуміти зацікавити читача. Таку ж ціль поставила перед собою шкільний бібліотекар Краснослобідського НВК  «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок» Волошко Ніна Петрівна ,яка звернула увагу на різні вікові категоріїї дітей та їх смаки, розповіла про різні форми роботи з учнями : «Літературний глобус»,   « Мозковий штурм», « Турнір ерудитів» та інше. Ніна Петрівна провела тренінг для бібліотекарів « Угадай казку»,   також вона підготувала матеріали, які вони зможуть використати в роботі з читачами.
Актуальним на даний момент є, припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації, бібліотекарі району прийняли участь в роботі вебінару «Упровадження УДК в практику роботи освітянських  бібліотек» і ознайомились з методичними рекомендаціями  спеціалістів  Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського, щодо упровадження УДК в бібліотеки ЗЗСО. Було розглянуто таблицю зіставлення індексів ББК І УДК. Обговорення позицій цієї таблиці викликало жваву дискусію серед бібліотекарів.
Бібліотекарі отримали методичні рекомендації від методиста РМК відділу освіти Вільхової В.О. щодо вибору та замовлення підручників для учнів 5 та 10 класів на 2018-2019 н.р.
На завершення семінару, під час підведення підсумку методист  Вільхова В.О. та бібліотекарі району відмітили  важливість проведення таких семінарів та зустрічей.